top of page

Kadra Enei Energii Kozienice na rundę wiosenną 2021

Zaktualizowano: 13 mar 2021


Górny rząd od lewej: Mariusz Sztobryn (trener), Dawid Wójcicki, Hubert Śliwiński, Sebastian Orzechowski, Roman Skowroński, Mateusz Pietrzyk, Jakub Pacocha, Eugeniusz Kołodziejczyk, Marcel Grot, Marcin Fusiek, Paweł Rajn (prezes klubu)

Środkowy rząd od lewej: Oskar Leszczyński, Bartłomiej Książek, Hubert Strzelczyk, Jakub Włodarczyk, Michał Majos, Maciej Wrzosek, Krzysztof Walisiewicz, Michał Wasilewski, Marcel Korzeń

Dolny rząd od lewej: Jerzy Niciński (kierownik drużyny), Michał Lament, Filip Maciąg, Piotr Czerwiński, Kamil Piasek, Bartłomiej Maciąg, Andrzej Kalinka, Damian Adamczyk, Kamil Sztyber


W rundzie wiosennej kadra lidera Tymex Ligi Okręgowej liczyć będzie 27 zawodników. Sportowa rywalizacja o miejsce nie tylko w wyjściowym składzie, ale również w meczowej 18-stce będzie bardzo duża. Jest grupa "pewniaków", a pozostali będą musieli udowadniać swoją wartość na treningach i wykorzystywać każdą otrzymaną szansę.

Pewne miejsce w bramce wydaje się mieć Michał Majos. W obronie mocną pozycję mają Michał Lament i Marcel Grot. O ostatnie miejsce w defensywie rywalizować będą Mateusz Pietrzyk, Marcin Fusiek i Damian Adamczyk. W sparingach na tej pozycji grał także Kamil Piasek, więc nie jest wykluczone, że trener Mariusz Sztobryn zdecyduje się przesunąć środkowego pomocnika do obrony. Szczególnie duża konkurencja o miejsce w wyjściowym składzie zapowiada się w linii środkowej. Trener ma aż 14 zawodników, którzy mogą zagrać w pomocy. Z pewnością w przekroju całej rundy tu będzie największa rotacja.

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja o miejsce w ataku. Piotrowi Czerwińskiemu i Romanowi Skowrońskiemu przybyli konkurenci w osobach 17-letniego Marcela Korzenia oraz wracającego do zespołu Huberta Strzelczyka. Jesienią w napadzie grał również Bartłomiej Książek. Teraz trener widzi dla niego miejsce w środku pola. Oczywiście jeśli zajdzie potrzeba zawsze można wrócić do wersji z Książkiem-napastnikiem.


Jasno określony cel

Po rundzie jesiennej Enea Energia Kozienice jest liderem Tymex Ligi Okręgowej. Przewaga nad Drogowcem Jedlińsk i LKS-em Promna to siedem punktów. W rundzie wiosennej do zdobycia jest 51 punktów. Wszystko rozstrzygnie się oczywiście na boisku, a na dystansie 17 kolejek może się jeszcze wiele wydarzyć. Fałszywą skromnością było by jednak twierdzenie, że Energia nie jest głównym kandydatem do awansu. Tym bardziej, że wiosną nasz zespół wydaje się jeszcze mocniejszy i dojrzalszy.


LICZBY ENERGII


13 młodzieżowców

W kadrze jest aż 13 młodzieżowców (zawodników urodzonych w roku 2000 lub młodszych). Zatem spełnieni wymogu by w każdym spotkaniu grał przynajmniej jeden młodzieżowiec nie będzie stanowiło żadnego problemu. Już w rundzie jesiennej były spotkania, gdy na boisku grało czterech lub więcej zawodników poniżej 20. roku życia.


15 wychowanków

Jeszcze kilka sezonów temu zawodników z Kozienic grających w Energii można było policzyć na palcach jednej ręki (i jeszcze by tych palców zostało). Od pewnego czasu te proporcje stale się zmieniają. Obecnie ponad połowę szerokiej kadry stanowią wychowankowie. Do Andrzeja Kalinki, Marcina Fuśka i Piotra Czerwińskiego już w poprzednim sezonie dołączyła grupa zawodników z roczników 2002 i 2003. Teraz do kadry włączeni zostali ich młodsi koledzy - Marcel Korzeń, Dawid Wójcicki i Kamil Sztyber. Wychowankami Energii są również Maciej Wrzosek, Hubert Strzelczyk.

Osobną, jednoosobową grupę stanowi Eugeniusz Kołodziejczyk. Najbardziej doświadczony piłkarz naszego zespołu pochodzi z Dolnego Śląska i jest wychowankiem Zjednoczonych Ścinawka Średnia. Jednak od wielu lat mieszka i gra w Kozienicach. Choć formalnie nie jest wychowankiem, nie można określić go inaczej niż "nasz zawodnik".


KADRA ENERGII KOZIENICE NA RUNDĘ WIOSENNĄ 2021


Bramkarze: Michał Majos, Jakub Włodarczyk, Maciej Wrzosek

Obrońcy: Damian Adamczyk, Marcin Fusiek, Marcel Grot, Michał Lament, Mateusz Pietrzyk

Pomocnicy: Andrzej Kalinka, Eugeniusz Kołodziejczyk, Bartłomiej Książek, Oskar Leszczyński, Bartłomiej Maciąg, Sebastian Orzechowski, Jakub Pacocha, Kamil Piasek, Kamil Sztyber, Hubert Śliwiński, Krzysztof Walisiewicz, Michał Wasilewski, Dawid Wójcicki, Robert Wroński

Napastnicy: Piotr Czerwiński, Marcel Korzeń, Roman Skowroński, Hubert Strzelczyk, Filip Maciąg


Przyszli: Jakub Pacocha (Wisła Puławy), Oskar Leszczyński (Serokomla Janowiec), Robert Wroński (Jodła Jedlnia-Letnisko), Hubert Strzelczyk (Megawat Świerże Górne), Marcel Korzeń, Dawid Wójcicki, Kamil Sztyber (wychowankowie)


Odeszli: Mateusz Wójcik, Patryk Starzyk, Hubert Puzianowski, Artur Boruciński


1891 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page